Orders

ЗАБОРАВИ ДА НАРАЧАШ НА ВРЕМЕ И КОЛЕГИТЕ СЕ БЕСНИ?
ЈАВИ СЕ ВЕДНАШ!

078 23 25 24

(Во спротивно, следи ги 3-те чекори подолу)

  • Одберете порција
  • Проверка на кошничка
  • Информации за достава
AGLIO E OLIO
130 ден.
-
+

Маслиново, лук, чили, свеж магдонос и пармезан.

POMODORO
140 ден.
-
+

Доматен сос, свеж босилек, маслиново и пармезан.

FELICE
150 ден.
-
+

Доматен сос 2/3, бешамел 1/3, свеж босилек, маслиново и пармезан.

ARRABBIATA
150 ден.
-
+

Доматен сос, чили, лук, свеж босилек, маслиново и пармезан.

FUNGHI
150 ден.
-
+

Свежи шампињони, маслиново, бешамел и пармезан.

PESTO
160 ден.
-
+

Песто сос (свежо подготвен), маслиново и пармезан.

POPAJ
160 ден.
-
+

Бешамел, горгонзола, вино, кромид, ким, спанаќ и пармезан.

AMATRICIANA
190 ден.
-
+

Доматен сос, сланина, магдонос, кромид, чили и пармезан.

QUATTRO FORMAGGI
180 ден.
-
+

Бешамел, горгонзола, гоуда, пекорино и пармезан.

BACON ALFREDO
180 ден.
-
+

Бешамел, сланина, маслиново и пармезан.

CHICKEN CURRY
180 ден.
-
+

Бешамел, свежо маринирано пилешко, кари и пармезан.

CREAMY CHICKEN
180 ден.
-
+

Бешамел, свежо маринирано пилешко, кромид и пармезан.

SUN-DRIED TOMATO
160 ден.
-
+

Багет, намаз од сенф (сенф, маслиново, мед, лимун), сушени домати, рукола, пекорино рендано и маслиново масло.

PESTO PANINI
170 ден.
-
+

Багет, песто намаз, свежа моцарела, домат, рукола и маслиново.

BOLOGNA
190 ден.
-
+

Багет, намаз од сенф (сенф, маслиново, мед, лимун), гоуда, домат, рукола, италианска мортадела.

PESTO PASTA SALAD
160 ден.
-
+

Маслиново масло, Песто сос (Home Made – by Felice), Макарони, Свежа Моцарела, Маслинки, Домат.

CAPREZE PASTA SALAD
160 ден.
-
+

Италианјски дресинг, Макарони, Свежа Моцарела, Рукола, Домат.

COCA COLA
50 ден.
-
+
FANTA
50 ден.
-
+
SCHWEPPES
50 ден.
-
+
Проверка на одбраните порции
ВНЕСЕТЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ДОСТАВА
РАБОТНО ВРЕМЕ И ДОСТАВА

Работно време на Felice Pasta e од 09:30 до 17:30 (понеделник - петок). Сабота и недела... одмaраме.

Доставата се врши до 16ч. (понеделник - петок)...
Бесплатна достава за нарачки над 400 денари во Општина Центар, Карпош I и II. За сите останати доставата е по договор во зависност од локацијата.